Listwy antystatyczne Daleki zasięg, pulsujące DC

TunderION 2.0

ThunderION 2.0

ThunderION jest rewolucyjnym rozwiązaniem łączącym zarówno design jak i funkcjonalność. Listwa oferuje duży dystans eliminacji ładunków elektrostatycznych, nawet do jednego metra. Profil wzmacniający produkowany jest techniką wytłaczania i może osiągać długości do 5 metrów. Grzbiet w kształcie litery T na tylnej stronie ThunderION umożliwia użytkownikowi ustalenie wymaganej pozycji w uniwersalnym uchwycie montażowym, przy zachowaniu elastyczności montażowej.

ThunderION zawiera inne, niestandardowe emitery. Produkują one bardziej zbalansowany oraz większy strumień jonów. Emitery są wstrząsoodporne oraz nie uszkadzają się po dotknięciu. Elastyczna i przemieszczająca się struktura zapobiega uszkodzeniu przez uderzenie obiektem z zewnątrz.

ThunderION posiada wbudowane zasilanie wysokiego napięcia i potrzebuje wyłącznie niskie napięcie wejściowe 24V DC. Nowa koncepcja neutralizacji dużego zasięgu jest osiągnięta przez połączenie pulsacji DC oraz niskiej częstotliwości. Diody LED po 4 stronach wizualizują WŁĄCZENIE lub ALARM listwy.

Zupełnie nowy design obudowy pozwala na łatwe czyszczenie ThunderION. Końcowe wsporniki, środkowe prowadzenie, boczne płyty oraz emitery mogą być łatwo zdemontowane, w celu uzyskania dostępu do całej powierzchni i umożliwieniu szybkiego i dokładnego czyszczenia.

Urządzenie powinno być używane w procesie ciągłej produkcji gdzie wymagana jest neutralizacja ładunków elektrostatycznych na daleki zasięg np. przy zakręcaniu lub odkręcaniu zwojów o dużej średnicy lub gdy dystans roboczy jest zmienny. Nowa technika ThunderION pozwoliła na neutralizację jonów powietrza bez nadmuchu.

Specyfikacja techniczna

ThunderION 2.0
Odległość robocza 300 - 1000 mm
Materiał obudowy Tworzywo sztuczne
Emitery Specjalny stop
Przewód Przewód niskonapięciowy
Waga Podstawa 0,8 kg + 2,4 kg/m
Robocza temperatura otoczenia 0 - 55°C
Przeznaczenie Przemysłowe
Zasilanie wejściowe 24 V DC, <2 A
Klasa ochrony IP65
Dedykowane zasilanie urządzenia Wbudowane, 24V DC napięcie wejściowe
Wskaźniki Wysokiej jasności diody LED zielona / pomarańczowa / czerwona
Sygnały
Zielona
Pomarańczowa
Czerwona
Ciągła
Praca
Ostrzeżenie
Alarm
Migająca
Oczekiwanie
Sygnały WEJ/WYJ Zdalny włącznik, 10-30V DC
Gotowość wysokiego napięcia; Napięcie źródła – 1V max 50mA
Opcje dodatkowe Zasilanie (100-240 V / 24 V)
Wersja IQ

ThunderION

ThunderION

Thunder ION oferuje duży dystans eliminacji ładunków elektrostatycznych nawet do jednego metra. Profil wzmacniający produkowany jest techniką wytłaczania i może być stosowany w przemyśle przy długości do 3 metrów. Okrągłe emitery produkują wysoki i zbalansowany strumień jonów. W przypadku przypadkowego uszkodzenia mogą być wymienione w łatwy sposób.

ThunderION posiada wbudowane zasilanie wysokiego napięcia, wystarczy podłączenie niskiego napięcia wejściowego 24V DC. Nowa koncepcja dalekiego zasięgu jonizacji, realizowana jest dzięki pulsacji DC oraz niskiej częstotliwości. Dwie diody LED wizualizują WŁĄCZENIE lub AWARIĘ. Wykrywanie ciążenia pozwala na detekcję spięć na powierzchni, dzięki czemu może być listwa antystatyczna może być wyłączona w ramach bezpieczeństwa.

Specyfikacja techniczna

ThunderION
Odległość robocza 300 - 1000 mm
Materiał obudowy Wzmacniane tworzywo sztuczne
Emitery Specjalny stop
Przewód Przewód niskonapięciowy
Waga Podstawa 0,8 kg + 1,5 kg/m
Robocza temperatura otoczenia 0 - 55°C
Przeznaczenie Przemysłowe
Zasilanie wejściowe 24 V DC, <0,7 A
Napięcie robocze 30 kV DC
Dedykowane zasilanie urządzenia Wbudowane
Zalety UL

Moduł sterujący

Control Module

Moduł sterujący może dostarczyć zasilanie oraz zapewnić sterowanie do 4 listew antystatycznych ThunderION. Sterowanie to kontroluje główne zasilanie, które może być wyłączone lub włączone za pomocą włącznika. Połączenie listew ThunderION z modułem sterującym odbywa się za pośrednictwem przewodów ze złączką znajdujących się na końcu każdej listwy. Umożliwia to szybkie i łatwe złożenie systemu.

Napięcie przepływające przez wszystkie przewody to 24V.

Moduł sterujący umożliwia sprawdzenie funkcjonowania każdej podłączonej listwy antystatycznej. Zielona dioda wskazuje czy listwa jest włączona. Czerwona wskazuje wykrycie awarii. Poprzez port I/O możliwe jest wyłączanie i włączanie lub sprawdzenie poprawności działania każdej listwy z osobna.

Specyfikacja techniczna

Moduł sterujący
Materiał obudowy Aluminium i stal, malowane proszkowo
Waga 3,1 kg
Połączenia 4 złączki do listwy ThunderION, 1 złącze wej/wyj
Przewody główne 1,8 m / 6 or 12 m
Robocza temperatura otoczenia 0 - 55°C
Klasa ochrony IP-54
Przeznaczenie Przemysłowe
Pobór mocy 100 - 240 V AC
Częstotliwość 50 - 60 Hz
Zasilanie wejściowe 1000 Watt maksymalnie