Listwy antystatyczne Daleki zasięg, pulsujące DC

ThunderION IQ

ThunderION IQ

ThunderION jest rewolucyjnym rozwiązaniem łączącym zarówno design jak i funkcjonalność. Listwa oferuje duży dystans eliminacji ładunków elektrostatycznych, nawet do jednego metra. Profil wzmacniający produkowany jest techniką wytłaczania i może osiągać długości do 5 metrów. Grzbiet w kształcie litery T na tylnej stronie ThunderION umożliwia użytkownikowi ustalenie wymaganej pozycji w uniwersalnym uchwycie montażowym, przy zachowaniu elastyczności montażowej.

ThunderION zawiera inne, niestandardowe emitery. Produkują one bardziej zbalansowany oraz większy strumień jonów. Emitery są wstrząsoodporne oraz nie uszkadzają się po dotknięciu. Elastyczna i przemieszczająca się struktura zapobiega uszkodzeniu przez uderzenie obiektem z zewnątrz.

ThunderION posiada wbudowane zasilanie wysokiego napięcia i potrzebuje wyłącznie niskie napięcie wejściowe 24V DC. Nowa koncepcja neutralizacji dużego zasięgu jest osiągnięta przez połączenie pulsacji DC oraz niskiej częstotliwości. Diody LED po 4 stronach wizualizują WŁĄCZENIE lub ALARM listwy.

Zupełnie nowy design obudowy pozwala na łatwe czyszczenie ThunderION. Końcowe wsporniki, środkowe prowadzenie, boczne płyty oraz emitery mogą być łatwo zdemontowane, w celu uzyskania dostępu do całej powierzchni i umożliwieniu szybkiego i dokładnego czyszczenia.

Urządzenie powinno być używane w procesie ciągłej produkcji gdzie wymagana jest neutralizacja ładunków elektrostatycznych na daleki zasięg np. przy zakręcaniu lub odkręcaniu zwojów o dużej średnicy lub gdy dystans roboczy jest zmienny. Nowa technika ThunderION pozwoliła na neutralizację jonów powietrza bez nadmuchu.

Specyfikacja techniczna

ThunderION IQ
Odległość robocza 300 - 1000 mm
Materiał obudowy Tworzywo sztuczne
Emitery Specjalny stop
Przewód Przewód niskonapięciowy
Waga Podstawa 0,8 kg + 2,4 kg/m
Robocza temperatura otoczenia 0 - 55°C
Przeznaczenie Przemysłowe
Zasilanie wejściowe 24 V DC, <2 A
Klasa ochrony IP65
Dedykowane zasilanie urządzenia Wbudowane, 24V DC napięcie wejściowe
Wskaźniki Wysokiej jasności diody LED zielona / pomarańczowa / czerwona
Sygnały
Zielona
Pomarańczowa
Czerwona
Ciągła
Praca
Ostrzeżenie
Alarm
Migająca
Oczekiwanie
Sygnały WEJ/WYJ Zdalny włącznik, 10-30V DC
Gotowość wysokiego napięcia; Napięcie źródła – 1V max 50mA
Opcje dodatkowe Zasilanie (100-240 V / 24 V)
Wersja IQ