Światowy lider w kontroli statyki

Pomiar statyki Urządzenia pomiarowe

Jakość produktu, wydajność oraz rentowność produkcji może być znacznie podniesiona kiedy problemy związane z elektrostatyką zostaną zidentyfikowane i skutecznie rozwiązane. Mierniki pola elektrostatycznego są narzędziami stosowanymi do prostej identyfikacji problemów z elektrostatyką.

electrostatic fieldmeter FMX-004

Miernik pola elektrostatycznego FMX-004

FMX–004 jest wygodnym, kompaktowym i kieszonkowych rozmiarów miernikiem pola elektrostatycznego. Dzięki niemu można mierzyć i zapisywać wyniki natężenia oraz polaryzacji pola elektrostatycznego. Umożliwia on także dokonywanie pomiarów w niewygodnych miejscach. Prawidłowa odległość pomiarowa wyświetlana jest za pomocą dwóch zintegrowanych diod LED. Przewodząca obudowa wykonana z tworzywa sztucznego z połączeniem z uziemieniem po boku zapewnia skuteczność pomiarów. Dwukolorowy wyświetlacz pokazuje wyniki pomiarów numerycznie oraz graficznie jednocześnie. Poziom energii baterii wskazywany jest na wyświetlaczu.

static system checker TensION

Wskaźnik statyki TensION

Wskaźnik statyki TensION umożliwia sprawdzenie wszelkiego rodzaju urządzeń do jonizowania oraz elektryzowania. Bezstykowo wskaźnik jest w stanie sprawdzić czy wysokie napięcie jest generowane przez urządzenie. Końcówka TensION zaświeca się gdy napięcie jest obecne. Urządzenie stosuje się w przypadku występowania wysokiego napięcia.

Specyfikacja techniczna

FMX-004 TensION
Zakres 0 - 30 kV pos./neg. 3 - 30 kV
Tolerancja ± 10% 0-30 kV
Odległość pomiarowa 25 mm (0 - 30 kV) 3,3 kV-5mm, 4 kV-6mm,
5 kV-10mm, 7 kV-13mm,
10 kV-20mm, 30 kV-80mm
Zerowanie Automatyczne
Wyświetlanie Wyświetlacz LCD Dioda LED
Pamięć Tak Nie
Zasilanie 9 V bateria alkaiczna 2x AAA, 1,5 V
Obudowa Przewodzący ABS Radilon-S HS(a)
Waga 0,17 kg 0,04 kg
Robocza temperatura otoczenia 10 - 40°C -10°C - +55°C
Opakowanie Miękkie pudełko, zwój przewodu do
uziemienia oraz adapter do
sprawdzania równowagi jonów