Światowy lider w kontroli statyki

Eliminacja statyki Jonizujące pistolety pneumatyczne

Cobra

Cobra

Powietrzny pistolet jonizujący Cobra dedykowany jest do aplikacji przemysłu ciężkiego. Jego obudowa zrobiona jest z niskiej masy tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia. Strumień powietrza kontrolowany jest przez spust. Jest on amplifikowany w stosunku 6:1 zasysając powietrze z otoczenia przez tylny otwór. Głowica emitera zintegrowana w obudowie pistoletu czyści się podczas używania. Pistolet dostarczany jest z 6 metrowym przewodem. W zestawie ze źródłem zasilania mogą być podłączone wyłącznie 2 pistolety.

Top Gun III

Top Gun III

Simco-Ion Top Gun III stworzony został do aplikacji w lekkim przemyśle. Wysoki poziom jonizacji powoduje optymalną neutralizację ładunków elektrostatycznych. Nadmuch z dużym strumieniem przepływu dostarcza wysokiej wydajności czyszczenie. Filtr na wylocie z pistoletu zapewnia czystość wydmuchiwanego powietrza. Korpus jonizatora jest lekki i wytrzymały. Wyposażony jest on w spust o małym oporze ruchu, czyniąc jonizator wygodnym w użyciu w szerokim zakresie zastosowań.

Cała funkcjonalność została wbudowana w pistolet, zawierając zawór kontrolujący strumień przepływu a także 2 diody LED wskazujące tryb „STAND BY” oraz aktywność wysokiego napięcia. Zarówno pistolet jak i przewód są antyelektrostatyczne.

Uchwyt umożliwia łatwe mocowanie. Jeden pistolet może być podłączony do jednego zasilacza.

Specyfikacja techniczna

Cobra Top Gun III *
Dystans roboczy 600 mm maksymalnie 300 mm maksymalnie
Materiał obudowy odporne na uderzenia tworzywo sztuczne odporne na uderzenia tworzywo sztuczne
Głowica emitera specjalny stop specjalny stop
Przewód PVC i PE, 6 lub 12 metrowy antystatyczny, 3 metrowy
Waga 0,6 kg zawierając 6 metry kabla 0,8 kg zawierając 3 metry kabla
Robocza temperatura otoczenia 0 - 55°C 0 - 40°C
Przeznaczenie przemysł przemysł lekki
Napięcie robocze 5,1 V AC 5 V AC
Poziom hałasu 95 dB przy 2 bar w odległości 0,6 m 76 dB przy 2 bar w odległości 0,6 m
Wydatek powietrza 200 l/min przy 2 bar 68 l/min przy 2 bar
Maksymalne ciśnienie 7 bar 7 bar
Podłączenie powietrza 1/4" BSP, nypel min. średnica wewnętrzna 9 mm 1/8" NPT żeńskie
Filtr powietrza 0,01 microna
Dedykowane zasilanie urządzenia A2A5G Zasilacz Top Gun III
* Specyfikacja Top Gun Sidekick na zamówienie

Cleanflex Easy

Cleanflex Easy

Pistolet jonizujący CleanFlex Easy może być używany do czyszczenia i neutralizacji powierzchni. Jego unikalne cechy, niespotykane w innych pistoletach jonizujących, sprawiają, że jest bardzo wszechstronny w użyciu. Ergonomiczny, ręczny, mniejsze zużycie powietrza, niski poziom hałasu, lepsza siła zdmuchu, przyjrzyj się bliżej wszystkim funkcjom.

Cechy

 • CleanFlex Easy ma napięcie wejściowe 24 V, które można łatwo podłączyć za pomocą znormalizowanego złącza M12. Brak uciążliwego kabla wysokiego napięcia i dużego transformatora, jak w przypadku tradycyjnych pistoletów jonizacyjnych.

 • Trwała obudowa z tworzywa sztucznego i dobrze skonstruowana waga dystrybucja sprawiają, że jest to dobrze wyważony, wygodny w użyciu pistolet.

 • Uchwyt został zaprojektowany tak, aby pasował zarówno do dłoni kobiet, jak i mężczyzn i ma miękki uchwyt i mocowanie uchwytu, dzięki czemu jest bardzo łatwy do trzymania bez napięcia mięśni.

 • Pełny spust ręczny (brak obciążenia RSI na jednym palcu). Przepływ powietrza jest kontrolowany za pomocą spustu ręcznego, dzięki czemu obsługa jest bardzo wygodna. Brak nadwyrężenia jednego palca jak w tradycyjnych pistoletach jonizacyjnych.

 • Opcjonalny wąż spiralny. Jako spiralny wąż powietrzny ze zintegrowanym kablem 24 V może być używany do operacji, które muszą obejmować większy obszar. Cewka rozszerza się i chowa wraz z ruchem operatora, zmniejszając ryzyko potknięcia.

 • Standardowy wąż na szybkozłączu 8 mm.

 • Regulowany kąt dyszy 70°. Dyszę strumienia powietrza można ustawić w x pozycjach obejmujących zakres 70°, co umożliwia ustawienie przepływu w optymalnym kierunku dla uzyskania najlepszych rezultatów czyszczenia i stworzenia warunków ergonomicznych dla operatora.

 • Końcówka dyszy wydmuchowej jest wykonana z trwałego, elastycznego poliuretanu. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia czyszczonego przedmiotu w przypadku przypadkowego uderzenia końcówki o powierzchnię.

 • Bezpieczne otwarcie dyszy przedmuchowej. Otwór dyszy został skonstruowany jako pierścień tworzący go niemożliwe jest zablokowanie całego strumienia powietrza przy końcówce przypadkowo dotyka części ciała i zapobiega urazom spowodowanym zbyt wysokim ciśnieniem powietrza. (Zgodny z przepisami OSHA)

 • Niski poziom hałasu, zmniejszone zużycie powietrza i ulepszone siła wydmuchu. Specjalna konstrukcja otworu dyszy, wykorzystująca zasady wzmacniania powietrza, umożliwia CleanFlex Easy wytwarzanie bardzo zwartego strumienia powietrza, przy niskim poziomie hałasu, zmniejszonym zużyciu powietrza i zwiększonej sile odmuchu w porównaniu z innymi pistoletami antystatycznymi.

Porównanie z innymi pistoletami

Cobra ES-2J
Zużycie powietrza -45% -40%
Siła wydmuchu 2,55 razy większa 1,2 razy większa
Poziom hałasu -15dB (5 razy mniej) -3dB (2 razy mniej)

Wiele możliwości

 • Oprócz konwencjonalnego użycia ręcznego, CleanFlex Easy może być również montowany do góry nogami z balanserem. Uchwyt i spust pneumatyczny można trzymać i obsługiwać w obu sytuacjach.

 • W dwóch pozycjach znajdują się trwałe metalowe otwory do zawieszania

 • Wielokolorowa dioda LED jest umieszczona w dobrze widocznym miejscu i dostarcza informacji o stanie pracy CleanFlex Easy.

  • Zielona, niska jasność, powolne miganie, wskazuje, że pistolet ma zasilanie i jest gotowy do pracy.
  • Zielony, wysoka jasność, ciągły, wskazuje, że wyzwalacz został aktywowany i ciśnienie powietrza jest wystarczające do działania.
  • Czerwony, wykryto usterkę, jonizacja jest wyłączona

 • Jonizacja jest włączana tylko wtedy, gdy spust jest aktywny i wewnętrzny czujnik zmierzył wystarczające ciśnienie powietrza. Zapewnia bezpieczeństwo, niskie zużycie energii i wydłuża żywotność emitera jonizacji.

 • Cleanflex Easy jest zbudowany z materiałów i komponentów które nie zawierają silikonu. Również w procesie produkcyjnym nie zastosowano materiał z silikonem, dzięki czemu pistolet jonizacyjny jest odpowiedni do aplikacji malarskich.

 • Specyfikacja techniczna

  Zasilanie 24 V DC, max. 0,3 A
  Złącze złącze żeńskie M12, 5-polowe
  Piny
  • 1. 24 V DC
  • 2. HV OK
  • 3. 0 V/GND
  • 4. 24 V DC
  • 5. Not connected
  Ciśnienie powietrza 7 bar, czyste bez oleju
  Przyłącze Szybko-złącze do węża 8mm